Jarosławiec 10
63-000 Środa Wlkp.


+48 61 28 78 903

sekretariat@domseniora.fzk.pl

Relacja z otwarcia Domu Seniora

2014-11-07

Zakończenie budowy Domu Seniora Fundacji Zakłady Kórnickie w Jarosławcu k. Środy Wlkp.

W dniu 07.11.2014 r. w Jarosławcu koło Środy Wlkp. odbyła się uroczystość zakończenia budowy Domu Seniora Fundacji Zakłady Kórnickie. Kompleks czterech budynków o łącznej powierzchni użytkowej ok. 2 500 m2 i kubaturze 11 000 m3 położonej na działce o powierzchni ok. 10 000 m2 przeznaczony jest w I etapie dla 58 pensjonariuszy nad opieką których czuwać będzie ok. 40 osób personelu. Dom Seniora posiada pokoje 1-, 2- i 3-osobowe z łazienkami, własne zaplecze gastronomiczne oraz gabinety fizykoterapii i sale do zajęć fakultatywnych.

 

Symboliczną wstęgę przecinali m.in.: Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP - Dariusz Młotkiewicz oraz Przewodniczący Rady Kuratorów - prof. dr hab. Andrzej B. Legocki.

 

W ośrodku mieści się kaplica, którą poświęcił Biskup Pomocniczy Archidiecezji Poznańskiej – ksiądz Grzegorz Balcerek. Licznie przybyli Rektorzy i Kadra naukowa poznańskich uczelni oraz Polskiej Akademii Nauk. Licznie reprezentowane było także duchowieństwo oraz przedstawiciele administracji państwowej i samorządowej z Wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego – Wojciechem Jankowiakiem.

 

Organizator tej uroczystości, czyli Zarząd Fundacji Zakłady Kórnickie z zadowoleniem odebrał liczne wyrazy sympatii i uznania dla zaprezentowanych rozwiązań zarówno techniczno-organizacyjnych jak i dotyczących infrastruktury. Z informacji udzielonych zebranym wynika, że po dokonaniu odbiorów technicznych i załatwieniu uzgodnień formalnych, Zakład rozpocznie działalność statutową.