Wolontariat

Interesuje Cię Wolontariat?

Być wolontariuszem to angażować się w pracę i życie innych ludzi, instytucji i organizacji, pomagać. Być wolontariuszem, to pracować na rzecz innych i robić to dobrowolnie i nieodpłatnie.

Nieodpłatna praca na rzecz naszych Podopiecznych, nie oznacza, że wolontariusz nic na niej nie zyskuje. Zyskuje bardzo dużo! Osoba taka czerpie ogromną satysfakcję z niesienia pomocy innym, spełnia się i realizuje, robiąc to, co kocha. Dodatkowo zyskuje ogromne doświadczenie w pracy z innymi osobami oraz podnosi swoje umiejętności. Zdobywając doświadczenie wolontariusz poznaje w naszym Domu mnóstwo ludzi, zyskuje kontakty, które w przyszłości mogą przyczynić się do zdobycia wymarzonej pracy.

Kształtowanie osobowości oraz aktywność społeczna.

Pomagając bezinteresownie innym, czynimy ich i nasz świat lepszym, dajemy doskonały przykład swojemu otoczeniu, jesteśmy z dnia na dzień lepszymi ludźmi. Dzięki pracy jako wolontariusz kształtuje się nasza osobowość, nabywamy więcej wrażliwości względem otaczającego nas świata i ludzi. Aktywność społeczna wypływa na dobre samopoczucie zarówno wolontariusza jak i osób, którymi się zajmuje. Przebywając w grupie wpływamy na nią dobrym nastawieniem do życia, zarażamy innych i motywujemy do wspólnych działań.

Co możesz u nas robić?

Dom Seniora Fundacji Zakłady Kórnickie w Jarosławcu koło Środy Wielkopolskiej jest placówką całodobowego pobytu dla osób starszych. Podstawową formą wolontariatu jest praca z Mieszkańcami naszego Domu na bardzo różnych płaszczyznach:

  • praca indywidualna, czyli spędzanie czasu z Seniorem i wszystkie inne zadania oraz obowiązki z tym związane
  • terapia zajęciowa, czyli różne formy organizacji czasu wolnego Mieszkańców – razem spędzamy czas podczas organizowanych zabaw, gier, koncertów, czy wspólnie obchodzonych uroczystości
  • praca w ramach rehabilitacji – forma wolontariatu szczególnie polecana jest studentom kierunków pokrewnych, gdyż wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności
  • praca socjalna na rzecz Mieszkańców

To tylko kilka propozycji i ogólnych założeń dotyczących wolontariatu w naszym ośrodku. Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły, projekty. Wspólnie z pewnością przyczynimy się do dobrego samopoczucia naszych Podopiecznych, zapewnimy im ciekawe zajęcia każdego dnia, co przysłuży się wszystkim!

wolontariat

Kto może być wolontariuszem?

Każda osoba, która ma wielkie serce, dobre chęci i wolę pomocy innym. Wolontariusz nie musisz posiadać jakiś specjalnych umiejętności. Jedynym wymogiem jest dużo dobrej woli, pozytywne nastawienie i wolny czas, który może zaoferować naszym Mieszkańcom. Indywidualnie z każdą osobą chętną zostać wolontariuszem ustalamy czas pracy na rzecz naszego ośrodka, godziny, w których odbywa się praca, tak aby nie kolidowało to z innymi obowiązkami i zajęciami.

Jeśli masz jeśli jakieś szczególne umiejętności na pewno je wykorzystamy, razem tworząc coś interesującego.

Jeśli chcesz być wolontariuszem na stanowisku rehabilitant/pielęgniarka musisz dysponować dokumentami poświadczającymi prawo do wykonywania tego rodzaju zawodów.

Chcesz być wolontariuszem?

Dobre chęci to połowa sukcesu! Zgłoś się do nas, zadzwoń, napisz lub przyjdź osobiście. Na spotkaniu z koordynatorem wolontariatu dowiesz się wszystkiego, rozwiejemy Twoje wątpliwości objaśnimy, oprowadzimy po Domu, pokażemy jak wygląda nasza praca.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby chętnie pomóc nam i naszym Seniorom. Każda pomoc, dobre chęci, uśmiech na twarzy sprawią, że nasi Podopieczni poczują się jak w domu, wśród bliskich, oddanych im osób.

Także Ty możesz przyczynić się do stworzenia niesamowitej atmosfery w Domu Seniora stając się częścią naszego zespołu!

Scroll to Top