Jarosławiec 10
63-000 Środa Wlkp.


+48 61 28 78 903

sekretariat@domseniora.fzk.pl

URODZINY PANI TERESY

04.10.2017

 4 pażdziernika  wspólnie świętowaliśmy urodziny Pani Teresy. Tradycyjnie uroczysta kawa i tort - to okazja do wspólnego spotkania.   W czasie uroczystości śpiewaliśmy piosenki i tańczylismy.

Czytaj więcej

GRZYBOBRANIE

20.09.2017

Wraz z nadejściem Jesieni rozpoczyna się sezon na grzybobranie. Grzybobranie jest świetną jesienną rozrywką. Łączy w sobie ruch na świeżym powietrzu, przebywanie wśród ludzi oraz polowanie na nieocenione składniki sezonowych potraw.   Nawet jeśli nie są to prawdziwe grzyby wzięcie udziału w grzybobraniu to super zabawa i okazja, by się dotlenić.

Czytaj więcej

URODZINY PANI WERONIKI

14.09.2017

W ogrodzie zimowym odbyły się urodziny Pani Weroniki. Mieszkańcy i personel Domu Seniora złożyli naszej solenizantce życzenia, wręczyli kartkę oraz tradycyjnie odśpiewali STO LAT. Dla zaproszonych gości pani Waronika przygotowała słodki poczęstunek był tort i kawa.

Czytaj więcej

PREZENTACJA KOSMETYKÓW W DOMU SENIORA

25.08.2017

Pani Maria Perz Paprocka była pesnonariuszka Domu Seniora  zorganizowała pokaz naturalnych kosmetyków firmy Forever. Produkty te wytwarzane są na bazie czystego aloesu, rumianku i ektraktów mosrkich. Seniorzy mieli wyjątkową  okazję do  przetestowania kosmetycznych nowości.

Czytaj więcej

FESTIWAL AKADEMII GITARY W DOMU SENIORA

12.08.2017

W sobotnie popołudnie w ogrodzie zimowym wystąpiły gitarzystka Bianka Szalaty oraz mezzosopranistka Ewelina Koniec. Podczas koncertu zabrzmiały utwory kompazytorów polskich i zagranicznych. Było to piękne, muzyczne popołudnie....

Czytaj więcej

DNI SPORTU W DOMU SENIORA

07.07.2017

Każdy wiek jest odpowiedni do spędzania aktywnie czasu. N asze fizjoterapeutki wraz z P.Edytą przygotowały liczne konkursy i zabawy. Warto pamiętać, że wspólne treningi z innymi osobami to także świetna rozrywka towarzyska, obok niewątpliwych korzyści zdrowotnych dla organizmu płynących z aktywności fizycznej. Sport to także doskonały sposób na poprawę nastroju i dobrą zabawę. Aktywny senior, to szczęśliwy senior…  

Czytaj więcej

Rytmy Zumby w Domu Seniora

Każda okazja jest dobra, żeby odwiedziły nas dzieci ... Tym razem dzieci ze szkoły podstawowej w Jarosławcu podczas wizyty w Domu Seniora zatańczyły układy taneczne w rytmach gorącej zumby. Całemu spotkaniu towarzyszyła atmosfera radości i zadowolenia.

Czytaj więcej

91 URODZINY PANI ALEKSANDRY

11.05.2017

W ogrodzie zimowym odbyły się urodziny Pani Aleksandry. Mieszkańcy Domu Seniora złożyli naszej solenizantce życzenia, wręczyli kartkę oraz tradycyjnie odśpiewali STO LAT. Jak  na świętowanie przystało, zaproszeni goście mieli okazję do skosztowania urodzinowego tortu.

Czytaj więcej

Imieniny majowych solenizantów: Pani Dyrektor Moniki i Pana Stasia.

04.05.2017

4 maja w ogrodzie zimowym uroczyście obchodziliśmy imieniny Pani Dyrektor Moniki i Pana Stasia. Na imprezę przybyli solenizanci oraz zaprzyjaźnieni z nimi współmieszkańcy domu i personel.  Solenizantom zostały złożone zyczenia oraz wręczono kwiaty i kartki własnoręcznie wykonane przez mieszkańców. Tę miłą uroczystość dopełnił słodki poczęstunek i wspólne śpiewanie oraz liczne konkursy. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze.

Czytaj więcej

91 URODZINY PANI GENOWEFY

19 kwietnia w ogrodzie zimowym świetowaliśmy 91 urodziny Pani Geni. Po złożonych życzeniach Seniorzy śpiewali piosenki, czytali wiersze i grali w kalambury.  Był oczywiście pyszny tort oraz kawa.

Czytaj więcej

WIELKANOC 2017

15.04.2017

W Wielką Sobotę kapelan Domu Seniora, ks.Tomasz Agatowski poświęcił pokarmy oraz udzielił błogosławieństwa. Niedzielny poranek powitał mieszkańców pięknie przystrojonym stołem, wszyscy razem mogliśmy zjeść Wielkanocne śniadanie, ciesząc się rodzinną atmosferą.

Czytaj więcej

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

12.04.2017

W Domu Seniora atmosferę zbliżających się świąt Wielkiejnocy odczuwamy już od jakiegoś czasu. Po każdych zajęciach plastycznych pojawiały się nowe ozdoby, które powoli wprowadzały nas w ten świąteczny klimat.  Mieszkańcy przygotowali również własnoręcznie robione kartki świąteczne. Nie zabrakło  nawiązania do tradycji, jaką jest malowanie pisanek.

Czytaj więcej

Aktywność fizyczna mieszkańców Domu Seniora na świeżym powietrzu

07.04.2017

Właściwie dobrana kinezyterapia, czyli leczenie za pomocą ruchu jest jedną z najważniejszych metod nie tylko w rehabilitacji, ale również w zapobieganiu licznym schorzeniom i dolegliwościom. Bez względu na to, ile mamy lat, zawsze warto pamiętać o regularnym wysiłku fizycznym i aktywnym wypoczynku, bowiem mogą one znacznie poprawić jakość naszego życia oraz je wydłużyć.

Czytaj więcej

ODWIEDZINY PRZEDSZKOLAKÓW Z JAROSŁAWCA

31.03.2017

31 marca grupa przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Stokrotka w Jarosławcu  wybrała się z wizytą do Domu Seniora, aby umilić Seniorom czas. Dzieci wnoszą do życia starszych ludzi wiele radości, której często brakuje im na co dzień. Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę: Gdzie strumyk płynie z wolna...oraz wręczyły Seniorom własnoręcznie wykonane kurczaczki, motylki i kwiatki. Wykonano kilka zdjęć pamiątkowych, dzieci otrzymały w podziękowaniu słodycze.

Czytaj więcej

WYSTĘP PRZEDSZKOLAKÓW Z SZCZODRZYKOWA

30.03.2017

30 marca gościnie odwiedziły Dom Seniora dzieci z Przedszkola Kolorowy Świat w Szczodrzykowie. Przedszkolaki przygotowały program artystyczny z okazji powitania wiosny oraz zbliżających się świąt wielkanocnych. Z uśmiechem na twarzy, choć lekko stremowane, dzielnie prezentowały swoje umiejętności  wokalne i taneczne. Maluchy przekazały wszystkim Seniorom tulipany. Za swój trud i zaangażowanie zostały nagrodzone brawami i słodkim upominkiem. Spotkanie odbyło się w miłej i serdecznej atmosferze, wniosło wiele radości i wzruszeń.

Czytaj więcej

URODZINY PANI JADWIGI I IMIENINY PANA JÓZEFA

24.03.2017

Przy torcie, kawie, wśród ciepłych słów i życzeń obchodziliśmy urodziny Pani Jadwigi i imieniny Pana Józefa. W czasie uroczystości graliśmy w Bingo.  Mieszkańcy świetnie się bawili na ich twarzach było widać emocje i uśmiech.

Czytaj więcej

DZIEŃ KOBIET

08.03.2017

Dzień Kobiet to coroczne święto obchodzone 8 marca. W Domu Seniora na twarzach wszystkich Pań zagościł uśmiech od samego rana. Personel bardzo zaangażował się w przygotowania, nie zabrakło konkursów i wspólnej zabawy. Panie poczuły się wyjątkowo... Wspaniała atmosfera i świetny humor towarzyszył wszystkim do końca dnia.

Czytaj więcej

WALENTYNKI

14.02.2017

Walentynki to Święto Zakochanych przypadające 14 lutego. Zakochani obdarowują się drobnymi upominkami i “walentynkami”, czyli kartkami z wyznaniami miłosnymi. Osoby starsze raczej nie obchodzą Dnia Zakochanych, coraz częściej lubią spędzać ten dzień trochę inaczej niż zwykle, okazując sobie więcej zainteresowania i czułości. Również u naszych Seniorów można było poczuć obecność świętego Walentego i zauważyć zmiany we wzajemnych relacjach.  

Czytaj więcej

CHÓR KAMERALNY WIELKOPOLSKIEJ IZBY LEKARSKIEJ

21.01.2017

21 stycznia Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto. Uatrakcyjnieniem tego dnia był występ Chóru Kameralnego Wielkopolskiej Izby Lekarskiej w Poznaniu. Nasi Goście, pod dyrygenturą Pani Justyny Chełmińskiej, przygotowali dla nas chóralne wykonanie znanych wszystkim kolęd, ale także zaprosili do wspólnego wykonania kilku kolęd szczególnie nam bliskich i często śpiewanych przy wigilijnym stole.    

Czytaj więcej

Sylwester 2016

31.12.2016

Na kilkadziesiąt godzin przed pierwszym stycznia w ogrodzie zimowym udekorowanym przez Panią Edytę i współpracowników Seniorzy świętowali Sylwestra.  Były życzenia i  toast bezalkoholowym szampanem. Rok 2016 minął nam miło i przyjemnie. N iech w Nowym Roku świat będzie pełen ciepła, radości i przyjaciół, a w Naszym Domu nigdy nie zabraknie miłości i zrozumienia.  

Czytaj więcej

IMIENINY PANI ALEKSANDRY I PANA EUGENIUSZA

30.12.2016

Dbamy o to, aby każdy nasz mieszkaniec czuł się wyjątkowo w dniu swoich urodzin, imienin lub rocznic dlatego z przyjemnością organizujemy dla niego niezapomniane wspólne chwile... W grudniu świętowaliśmy imieniny Pani Aleksandry i Pana Eugeniusza

Czytaj więcej

WIGILIA

24.12.2016

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Nieodłącznie kojarzy się z rodzinnym ciepłem, wspólnym kolędowaniem, składaniem życzeń płynących z głębi serca i wszechobecną serdeczną atmosferą. Dbając o samopoczucie naszych pensjonariuszy, każdego roku organizujemy wspólne spotkanie przy wigilijnym stole.

Czytaj więcej

Wspólne ponadpokoleniowe kolędowanie

23.12.2017

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia Dom Seniora odwiedziły dzieci, które zaśpiewały polskie kolędy i pastorałki. Zaprzyjaźniona z naszym Domem Nikola, Sama przygotowała i zaaranżowała swój występ.Niepowtarzalne świąteczne chwile śpiewem postanowiły umilić: Ada, Kinga, Nicole, Maja i Alicja. Pragnieniem dzieci było wprowadzenie pensjonariuszy w świąteczny nastrój, sprawienie by uśmiech i radość zagościły na ich twarzach.

Czytaj więcej

Ubieranie choinki i malowanie bombek

10 grudzień 2016

Każdy z Nas wyczekuje Świąt Bożego Narodzenia, które pachną choinką, karpiem i barszczem. T akże u nas czas świątecznego oczekiwania łączy nasze myśli wokół choinki, tej prawdziwiej i najpięlniejszej, bo przyozdobionej własnym pomysłem i własną pracą ...

Czytaj więcej

Mikołajkowy Dom Seniora

06 grudzień 2016

W Domu Seniora też obchodziliśmy Mikołajki. Od śniadania, po zajęcia usprawniające, Mieszkańcom na każdym kroku towarzyszyły reniferki i śnieżynki, które przygotowały  program dnia prawdziwie świąteczny.

Czytaj więcej

Andrzejki

30 listopada 2016

W ogrodzie zimowym naszego domu, już od samego rana trwały przygotowania do andrzejkowych wróżb i zabaw. Połączone siły terapii zajęciowej i fizjoterapii sprawiły naszym Mieszkańcom niespodziankę, organizując zabawy i gusła ściśle związane z tradycją andrzejkowych obchodów. 

Czytaj więcej

Jesienna florystyka

03.11.2016

Za oknami jesień - w parku i wokół naszego Domu. Doskonały czas, aby urozmaicić codzienne zajęcia i w zadumie tchnąć w jesienne liście nowe życie .

Czytaj więcej

Program artystyczny przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola

27.10.2016

W dniu 27 października Dom Seniora odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Stokrotka” z Jarosławca. Wizyta zaczęła się od prezentacji programu artystycznego: przedszkolaki recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły.   Na koniec występów dzieci wręczyły Seniorom serduszka i piękne kwiatki a także drobne upominki w postaci rozgrzewających herbatek na zimowe wieczory. Przedszkolaki zostały poczęstowane słodyczami i napojami.   Mieszkańcy Domu Seniora byli bardzo zadowoleni z wizyty przedszkolaków, dzięki którym na wszystkich twarzach zagościł uśmiech.

Czytaj więcej

96 urodziny Pana Eugeniusza oraz imieniny Pani Ireny

20.10.2016

20.10.2016 r. obchodziliśmy 96 urodziny Pana Eugeniusza oraz imieniny Pani Ireny, które odbyły się w ogrodzie zimowym. Jubilatowi i solenizantce wręczono  kartki z życzeniami i  kwiatki od mieszkańców Domu Seniora. Podczas imprezy graliśmy w gry, a Pan Eugeniusz z tej okazji odczytał swój wiersz.

Czytaj więcej

27 urodziny fizjoterapeutki Anii

13.10.2016

Swoje 27 urodziny wyprawiła nasza fizjoterapeutka Ania, która podczas uroczystości dostała koronę i została ogłoszona najlepszą fizjoterapeutką. Graliśmy się w "Milionerów", śpiewaliśmy piosenki oraz graliśmy w kalambury. Zabawa się udała, zwłaszcza, że każdy z gości mógł dać jubilatce urodzinowego klapsa.

Czytaj więcej

81 urodziny Pani Teresy

04.10.2016

81 urodziny Pani Teresy, która poczęstowała gości pysznym tortem i owocami. Podczas imprezy bawiliśmy się w grę "1 z 10",którą wygrał Pan Józef, a także w kalambury oraz  "Wszystko zwierzę, co ma pierze", podczas którego było dużo śmiechu.

Czytaj więcej

Zajęcia terapeutyczne

01.10.2016

Pragniemy zaprezentować Państwu rzeczywisty obraz aktywności naszych Mieszkańców, podejmowanej z ich własnej inicjatywy lub w ramach planowych zajęć terapeutycznych.

Czytaj więcej

Występ dzieci i młodzieży z zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kórnickiej

23.09.2016

W dniu 23 września, w godzinach popołudniowych, wystąpił z bogatym repertuarem dla Naszych Mieszkańców Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kórnickiej. Młodzi artyści zaprezentowali z dynamizmem i rozmachem polski folklor ludowy, pokazując jednocześnie kunszt, autentyzm i piękno polskiego stroju ludowego. Program artystyczny obejmował piosenki patriotyczne z podziałem na chłopców i dziewczynki, na głosy, w kanonie oraz tańce np. polonez- znany taniec narodowy tzw. chodzony. Tancerze wzruszyli wszystkich żywiołowością, entuzjazmem i ułańską fantazją.

Czytaj więcej

82 urodziny Pana Władysława

21.09.2016

82 urodziny Pana Władysława, które odbyły się w stołówce. Był oczywiście pyszny tort oraz kawa. W czasie uroczystości śpiewaliśmy piosenki biesiadne i patriotyczne.

Czytaj więcej

97 urodziny Pana Tadeusza

14.09.2016

97 Urodziny Pana Tadeusza, które obchodziliśmy w ogrodzie zimowym. W czasie spotkania bawiliśmy się w "Koło Fortuny". Robiliśmy kule ze sznurka, a także dmuchaliśmy balony i rysowaliśmy na nich.  Wszyscy dobrze się bawili.

Czytaj więcej

Spacer po Parku Domu Seniora Fundacji Zakłady Kórnickie

19.09.2016

Nasi Pensjonariusze uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu. Korzystając z ostatnich promieni letniego słońca, wyruszyli na odpoczynek do pobliskiego Parku Domu Seniora Fundacji Zaklady Kórnickie.  

Czytaj więcej

Prace mieszkańców

07.09.2016

W ogrodzie zimowym Mieszkańcy razem z fizjoterapeutkami p. Anią i p. Magdą oraz terapeutką zajęciową p. Edytą wykonali prace artystyczne z masy solnej. Dodatkowo odbyła się zabawa w PAŃSTWA, MIASTA zwyciężyła drużyna niebieskich.   Poniżej lista wykonanych prac oraz fotorelacja z tego wydarzenia. 1.Ślimak- p. Irena 2.Grzyb- p. Weronika 3.Precelki-p. Halina 4.Jeżyk-p. Regina 5.Anioł- p. Teresa L. 6.Banan- p. Aleksandra 7. wyrabianie masy solnej- p. Władysław

Czytaj więcej

Imieniny Pani Reginy

07.09.2016

W ogrodzie letnim odbyły się imieniny Pani Reginy. Mieszkańcy Domu Seniora złożyli naszej solenizantce życzenia, wręczyli kartkę oraz tradycyjnie odśpiewali STO LAT. Dla zaproszonych gości p. Regina przygotowała słodki poczęstunek był tort, sernik i kawa. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z uroczystości.

Czytaj więcej

Chór Kameralny Wielkopolskiej Izby Lekarskiej

29-08-2016

W niedzielę 28-08-2016r. nasz Ogród Zimowy po raz kolejny zamienił sie w scenę artystyczną. Mieliśmy zaszczyt gościć Chór Kameralny Wielkopolskiej Izby Lekarskiej dyrygowany przez  dr n.med. Justynę Chełmińską. Prawdziwą niespodzianka była przygotowana specjalnie dla nas aranżacja piosenki " The Lion Sleeps Tonight ", która okazała się dobrym pretekstem do wspólnej zabawy. Gorące podziękowania kierujemy w stronę o piekuna zespołu, lek. stom. Katarzyny Bartz-Dylewicz, za osobiste zaangażowanie w zorganizowanie koncertu. 

Czytaj więcej

Spotkanie z Francją

24.08.2016

Mieszkańcy Domu Seniora uczestniczyli w zabawie pt. "Spotkanie z Francją". Wszyscy tradycyjnie przy tego typu okazjach spotkali się w Ogrodzie Zimowym. Pani Edyta terapetka zajęciowa przygotowała liczne zabawy, gry i słodki poczęstunek dla Pensjonariuszy. Uczestnicy spotkania opowiadali z czym kojarzy się Francja, rozwiązali  quiz francuski, grali w statki, zapoznali się z  życiorysem artystki Edith Piaf przy ciastku francuskim z kawą i z utworami francuskimi w tle.  

Czytaj więcej

Prace Mieszkańców Domu Seniora

09.08.2016

Zapraszamy do zapoznania się z pracami wykonanymi przez Mieszkańców Domu Seniora.

Czytaj więcej

Koncert na powitanie lata

26.06.2016

Z okazji rozpoczynającego się lata w Domu Seniora po raz koeljny gościliśmy Artystów Poznańskich w składzie: Magdalena Stefaniak - sopran Jakub Czerski - fortepian Tomasz Raczkiewicz prowadzenie. W piękne letnie popołudnie Mieszkańcy, zaproszeni Goście oraz personel mieli okazję i przyjemność wysłuchać m. in. F. Chopin "Życzenie", S. Moniuszko "Polna Różyczka", "Dla Elizy" L van Beethoven. Był to ostatni przed wakacjami koncert w naszym Ogrodzie Zimowym. Artystów zapraszamy już we wrześniu. A my tymczasem w niedzielne popołudnia przenosimy sie do Arboretrum przy Zamku Kórnickim, gdzie odbywać się będzie Festiwal Muzyka z Kórnika.

Czytaj więcej

Kibicujemy naszym

25.06.2016

W dniu 10.06.2016r. rozpoczeły się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. W Euro 2016 uczestniczy również reprezentacja Polski na czele z kapitanem Robertem Lewandowskim. Na dzień dzisiejszy jesteśmy w ćwierfinale i przed nami mecz z Portugalią o półfinał Euro 2016. Mówi się, że kibice są 12 zawodnikiem w drużynie, który daje dużo od siebie zespołowi. Naszym zawodnikom kibicują także mieszkańcy Domu Seniora, na potwierdzenie słów fotorelacja w galeri.  Polska Mistrzem Europy. Do boju.Zwyciężymy.

Czytaj więcej

Budowa progu zwalniającego

14-06-2016

Dzięki uprzejmości Prezesa Usług Komunalnych Jarosława Płocińskiego Seniorzy w Jarosławcu będą bezpiecznie korzystać z przejścia dla pieszych. Na przejściu, które prowadzi do parku budowany jest właśnie próg zwalniający, który zmusi do ograniczenia prędkości i zapewni bezpieczeństwo Naszym Mieszkańcom.  

Czytaj więcej

Krystyna Łybacka z wizytą w Domu Seniora

11-06-2016

Dnia 11-06-2016r. Posłanka Parlamentu Europejskiego Krystyna Łybacka odwiedziła Mieszkańców Domu Seniora. Wizyta była krótka ale bardzo sympatyczna. Pani Łybacka porozmawiała z Mieszkańcami, pospacerowała po ogrodzie, który otacza Dom Seniora, zajrzała też do powstającego Parku.

Czytaj więcej

Rewitalizacja Parku

03-06-2016

Prowadzone są prace rewitalizacyjne Parku, który w niedalekim czasie zostanie oddany do dyspozycji Mieszkańców. Przygotowywana jest ścieżka ekologiczna, która biegnie przez cały park. Na tyłach parku znajdzie się miejsce na grilla i ognisko z ławkami. Następnego lata cieszyć nas będzie łąka kwietna oraz nowe nasadzenia. 

Czytaj więcej

Dzień Matki

26.05.2016

Dzień Matki w Domu Seniora FZK był wyjątkowo uroczysty. Nasz Dom odwiedzili artyści z programem pięknej recytacji i muzyki akordeonowej. Przybyli: Maria Rybarczyk Tomasz Raczkiewicz Andrij Melnyk. Przy pięknej recytacji klasyków polskiej poezji-Gałczyński, Leśnian,Tuwim, Asnyk- którą prowadziła Pani Maria Rybarczyk, okraszonej nutami płynącymi spod klawiszy akordeonu, wzruszeniom nie było końca. Po uroczym koncercie dalej Mieszkańcy i Goście śpiewali pieśni adresowane do Matek.

Czytaj więcej

Artyści Seniorom

17.04.2016

W cyklu "Artyści Seniorom" gościliśmy artystów w składzie: Monika Konstantynowicz-flet, Mariusz Dziedziniewicz-obój, Krzysztof Mayer-klarnet, Dariusz Rybacki-fagot. Koncert kwartetu "Aulos" prowadził tradycyjnie kontratenor Tomasz Raczkiewicz. Solista uroczo żonglował słowem, zadziwiał też Mieszkańców i Gości kunsztem wokalnym. Jeszcze przez godzinę po uczcie duchowej nucono Lehara,Gershwina,Chopina,Mozarta i Warsa... Światło wiosny(szklany dach), setki kwitnących storczyków i klasyka muzyki. To jest możliwe tylko w Domu Seniora Fundacji Zakłady Kórnickie.

Czytaj więcej

PRIMA APRILIS

01.04.2016

Kolorowo,żartobliwie i pomysłowo "utrudniamy" rozumienie dzisiejszych oczekiwań Mieszkańców. W Ogrodzie Zimowym od 10 00 zabawne scenki kabaretowe, śpiewanki i wygłupianki.Pomysły na strój głowy z ręczników jednorazowych przeszedł oczekiwania organizatorów (p. Weronika uplotła sobie warkocz papierowy). Bukiet roześmianych przez trzy godziny twarzy-PRAWDZIWE RADOSNE ŚWIĘTO WIOSNY.

Czytaj więcej

Śniadanie Wielkanocne

27.03.2016

W niedzielny poranek odbyło się Wielkanocne śniadanie w Domu Seniora. W ciepłej rodzinnej atmosferze składano sobie życzenia i jedzono tradycyjne świąteczne potrawy. Na stole pojawiły się jajka, kiełbasa biała, sałatki, wędliny. W Wielką Sobotę ks. Mikołaj poświęcił potrawy na Wielkanocne śniadanie. W tradycyjnej „święconce „udział wzięli mieszkańcy Domu Seniora. W koszyku znalazły się m.in. jajka, baranek, babka, wędlina, owoce.

Czytaj więcej

Koncert w Domu Seniora

13.03.2016

 W niedzielne popołudnie ponownie gościliśmy   artystów Teatru Wielkiego w Poznaniu. W Domu Seniora już po raz kolejny wystąpiła Tatiana Pożarska (sopran) i Tomasz Raczkiewicz (kontratenor),   którzy z towarzyszeniem prof. Marii Banaszkiewicz-Bryły, kierownika Zakładu Instrumentów Historycznych Akademii Muzycznej w Poznaniu (akompaniament, klawesyn),wykonali piękne utwory m.in. Stabat Mater odnoszący się do boleści Matki Boskiej po ukrzyżowaniu Chrystusa. Pensjonariusze i pracownicy składają serdeczna podziękowania dla artystów za przepięknie wykonane utwory w trakcie uroczystego koncertu.  

Czytaj więcej

Dzień Kobiet

08.03.2016

W naszym ośrodku odbyło się przyjęcie z okazji Dnia Kobiet. Przyjęcie zaplanowała i poprowadziła Pani Alina terapeutka zajęciowa z naszego ośrodka. Kuchnia przygotowała deser dla wszystkich mieszkańców, Panowie podarowali kwiaty i życzenia dla wszystkich Kobiet w dniu ich święta.

Czytaj więcej

Jubileusz Domu Seniora

04.03.2016

Dom Seniora Fundacji Zakłady Kórnickie w Jarosławcu świętuje 1 rok działalności instytucji. Z okazji rocznicy otawrcia Domu Seniora   zostało zorganizowane przyjęcie,na którym nie zabrakło tradycyjnego sto lat,tortu urodzinowego oraz wspólnie śpiewanych piosenek przez mieszkańców i pracowników. Gratulowaliśmy sobie dotychczasowych sukcesów i życzyliśmy dalszego pomyślnego rozwoju.  

Czytaj więcej

Koncert kwartetu Arcanto

28.02.2016

W minioną niedzielę tradycyjnie już w Domu Seniora miał miejsce uroczy koncert prowadzony przez Tomasza Raczkiewicza. Prowadzący przywiózł kwartet młodych artystów w składzie:Joanna Hajkiewicz,Iwona Wolicka,Wiktor Rudzik,Szymon Walenciak. Słuchaczy oczarowanych harmonią dzwięków instrumentów smyczkowych wykonujących między innymi "Cztery pory roku" A. Vivaldiego czekała jeszcze jedna niespodzianka dedykowana przez naturę.Gdy do uszu dobiegały subtelne dzwięki "Wiosny" kompozytora,oczy wszystkich skierowane do oszklonego dachu sali koncertowej rejestrowały klucze przelatujących dzikich gęsi. Prawdziwa uczta duchowa. Kolejny koncert za dwa tygodnie.

Czytaj więcej

Występ przedszkolaków z Szczodrzykowa

05.02.2016

W słoneczny zimowy piątek w godzinach przedpołudniowych odwiedziły nas dzieci z przedszkola w Szczodrzykowie wraz z opiekunami. Maluchy przygotowały dla naszych mieszkaców przedstawienie bożonarodzeniowe, dzieci śpiewały i tańczyły w rytm pięknych polskich pastorałek. Występ zakończony został wręczeniem przez dzieci samodzielnie wykonanych kwiatków dla pensjonariuszy. Mieszkańcy podarowali dzieciom upominek wykonany własnoręcznie podczas zajęć terapeutycznych . Tradycyjnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Czytaj więcej

Wspólne kolędowanie z uczestnikami warsztatów Środowiskowego Domu Samopomocy w Środzie Wlkp.

01-02-2016

W porze porannej kawy zawitali w Domu Seniora młodzi uczestnicy warsztatów Środowiskowego Domu Samopomocy w Środzie Wlkp. z opiekunem artystycznym p. Dariuszem Stefaniakiem. Zaśpiewali wiele utworów w klimacie mijających już świąt Bożego Narodzenia z uroczym akopaniamentem gitary p. Dariusza. Zostali zaproszeni do współpracy artystycznej z naszym Domem.

Czytaj więcej

Niedzielne popołudnie w Domu Seniora

31-01-2016

Czekamy na artystów Teatru Wielkiego w Poznaniu. Przyjechali kwartet wybitnych artystów: Tatiana Pożarska-sopran, Marek Szymański-tenor, Tomasz Raczkiewicz-kontratenor/prowadzenie Dagmara Tyrcha-fortepian. Ogród zimowy naszego Domu wypełnił się bukietem pieknych głosów i urokiem osobistym artystów. Wśród kilkunastu utworów, kilka znanych Mieszkańcom operowych i operetkowych szlagierów.Było "O mio babbino caro","Duet kotów","Usta milczą","O sole mi","Na pierwszy znak". Na wielki finał :Wielka sława to żart"(z bisem). To była wielka uczta duchowa, artyści obiecali kontynuację koncertów.

Czytaj więcej

Jasełka dzieci z Przedszkola Sióstr Nazaretanek

19.01.2016

Mieszkańcy Domu Seniora Fundacji Zakłady Kórnickie uczestniczyli w Jasełkach zorganizowanych przez przedszkolaków i ich opiekunów z Przedszkola Sióstr Nazaretanek w Poznaniu. W podziękowaniu za występ w Jasełkach dzieci i ich opiekunów obdarowano gromkimi brawami i zaproszono na wspólny poczęstunek.

Czytaj więcej

Powitanie Nowego Roku w Domu Seniora Fundacji Zakłady Kórnickie

04-01-2016

  Nowy Rok  2016!!! Mieszkańcy Domu Seniora Fundacji Zakłady Kórnickie wspólnie powitali Nowy Rok. W trakcie zabawy sylwestrowej zorganizowano poczęstunek dla pensjonariuszy oraz tradycyjnie został wzniesiony toast noworoczny. Wspólnie też śpiewaliśmy, tańczyliśmy i braliśmy udział w różnego rodzaju zabawach m.in. kalambury. Życzymy Wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku!!!  

Czytaj więcej

Koncert Chóru Parafii Farnej w Poznaniu

20-12-2015

W dniu 20.12.2015 r. w Domu Seniora Fundacji Zakłady Kórnickie kolejny raz odbył się koncert Chóru Parafii Farnej w Poznaniu zorganizowany dla mieszkańców oraz zaproszonych gości. Chór pod batutą dyrygenta Pana Dr Pawła Łuczaka wprowadził nas w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.Chór Parafii Farnej w Poznaniu zaśpiewał piękne polskie kolędy w repertuarze znalazły się m.in. :"Cicha noc", "Gdy Śliczna Panna", "kolęda Hultajska". Na koniec uroczystości odbyło się wspólne kolędowanie chóru z pensjonariuszami i zaproszonymi gości. Dom Seniora  Fundacji Zakłady Kórnickie w ramach podziękowań za występ zaprosił...

Czytaj więcej

Ekspozycja rzeźb

04-03-2015

Dom Seniora otacza kilkanaście rzeźb przekazanych dzięki uprzejmości panów doktora Jana Maćkowiaka dyrektora Narodowego Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie i Krzysztofa Jakubika ze Związku Polskich Artystów Rzeźbiarzy. Rzeźba jest najprawdopodobniej najstarszą dziedziną sztuki plastycznej. A to ze względu na jej przestrzenny, zmysłowy i pozbawiony iluzji charakter. Rzeźba jest tu i teraz, w tej rzeczywistości, nie odsyła do innych wymiarów czasu i przestrzeni. Rzeźba niczego nie udaje, jako  wielowymiarowy wyraz emocji, myśli i przekonań artysty rzeźbiarza korespondując z otoczeniem, nakłania odbiorców/ przechodniów do...

Czytaj więcej

Relacja z otwarcia Domu Seniora

2014-11-07

Zakończenie budowy Domu Seniora Fundacji Zakłady Kórnickie w Jarosławcu k. Środy Wlkp. W dniu 07.11.2014 r. w Jarosławcu koło Środy Wlkp. odbyła się uroczystość zakończenia budowy Domu Seniora Fundacji Zakłady Kórnickie. Kompleks czterech budynków o łącznej powierzchni użytkowej ok. 2 500 m2 i kubaturze 11 000 m3 położonej na działce o powierzchni ok. 10 000 m2 przeznaczony jest w I etapie dla 58 pensjonariuszy nad opieką których czuwać będzie ok. 40 osób personelu. Dom Seniora posiada pokoje 1-, 2- i 3-osobowe z łazienkami, własne zaplecze gastronomiczne oraz gabinety fizykoterapii i sale do zajęć fakultatywnych.  ...

Czytaj więcej